Kaip valyti medžiaginius batus?

Medžiaginius batusvalymas

Kaip valyti medžiaginius batus

Medžiaginių batų valymas gali atrodyti labai sudėtingas. Todėl nieko keisto, kad daugelis iš mūsų jų atsisako. Tačiau jeigu kokia nors pora tau ypač patiks, verta žinoti, kaip ja rūpintis, kad ji ilgam išsaugotų savo idealią būklę, spalvą ir formą!

Medžiaga medžiagai nelygi

Visų pirma, dar įsigydamas batus sužinok, su kokiu medžiagos tipu susidūrei. Tai gali būti orui laidus ir jautrus tinklelis, tekstilinė medžiaga, medvilnė arba sintetinė medžiaga. Išsamiai susipažink su taisyklėmis, kurias pateikia batų gamintojas. Daugybė gamintojų savo avalynę aprašo taip pat, kaip drabužius. Pavyzdžiui, yra nurodoma, ar galima batus skalbti mašinoje, ar geriau nerizikuoti. O jei galima, tai kokioje temperatūroje. Net jei šios išsamios valymo instrukcijos nerasi ant batų arba gamintojo svetainėje, verta sužinoti, kokia medžiaga buvo panaudota gaminant aulą. Geriausias atsakymas į klausimą „kaip valyti medžiaginius batus“ yra „priklausomai nuo to, kokia yra medžiaga“. Ne mažiau svarbus yra ir padas.

Medžiaginiai sportiniai batai

Lengviausia valyti sportinius medžiaginius batus, ypač gerų, patikimų įmonių, kurios rūpinasi produktų kokybe. Įdėdami tokio tipo batus į skalbimo mašiną esame tikri, jog išdžiūvę jie atrodys labai gerai. Tačiau nepamirškime, jog tą reikia daryti tinkamai. Kaip? Pateikiame penkis paprastus patarimus, kurie tau padės be rūpesčių išvalyti medžiaginius sportbačius:

  1. Iš pradžių pamirkyk batus vandenyje su muilu arba batams skirtu šampūnu, taip atsikratydamas didžiausių nešvarumų. Šepečiu švelniai išvalyk labiausiai purvinas vietas.
  2. Išimk iš batų batraiščius ir vidpadžius. Kiekvieną avalynės elementą reikia išskalbti atskirai norint išsaugoti jų formą ir tinkamai pašalinti nešvarumu.
  3. Batus įdėk į atskirus apatinių skalbimui skirtus maišelius.
  4. Maišelius su batais įdėk į pilną skalbimo mašiną. Kiti daiktai lems, jog batai nesidaužys į būgno sieneles.
  5. Skalbk ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje nusistačius minimalų apsukų greitį.

Nepaprastai svarbus yra ir medžiaginės avalynės džiovinimas – niekada saulėje ar ant radiatoriaus! Tai galėtų pakenkti batų formai ir spalvai. Į batus įdėk suglamžytus laikraščius ir palik džiūti kambario temperatūroje.

Batai ant drėgmės nemėgstančių padų

Skalbiant medžiaginius batus sunkumų atsiranda tada, kai valome ne sportinius batus, o pavyzdžiui espadriles. Virve ar kita drėgmės nemėgstančia medžiaga apipinti padai yra tikras iššūkis bent jau todėl, kad jų negalima skalbti mašinoje! Tai kaip gi išvalyti mūsų mėgstamas vasarines espadriles ir batelius? Visų pirma, nedarykime to per dažnai. Vasarą batai nesipurvina tiek daug, kiek rudens-žiemos sezoną, tik gali sutraukti prakaitą. Todėl rinkis bakterijas ir nemalonų kvapą sugeriančius vidpadžius, prie batų mūvėk tik „kvėpuojančias“, natūralias kojines, o jei būtina, įsigyk avalynės dezodorantą, kuris žaibo greičiu atgaivins kiekvieną batų porą. Tačiau jei atsitiks taip, kad medžiaginiai batai išsipurvins, nemirkyk jų visų, o tik pasinaudodamas šepečiu ir vandeniu su muilu išvalyk vietas, kur yra nešvarumų!Valymo ir priežiūros atžvilgiu medžiaginiai batai yra pakankamai reiklūs. Tačiau nėra neįmanomų dalykų, todėl jei tau ypač patinka espadrilės ar iš tinklelio pagaminti sportbačiai, neatsisakyk jų. Užtenka šiek tiek proto ir tinkamos priežiūros, kad batai ilgam išlaikytų savo nepriekaištingą išvaizdą!

Apžiūrėk:
Converse All Star
Vans Authentic
adidas ZX Flux
adidas X_PLR
Vans Classic Slip On

Moterims ir vyrams Converse batai

Moterims ir vyrams Vans batai

109.99

63.74 €

129.99

110.49 €

69.99

33.99 €

89.99

55.24 €

69.99

42.49 €

84.99

50.99 €

129.99

110.49 €

89.99

38.24 €

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]