Kas buvo Chuck‘as Taylor‘as ir ką turėjo bendro su Converse?


Praeito amžiaus ketvirtame dešimtmetyje tik kas dešimtas krepšininkas turėjo ant kojų Converse inkariukus. O po beveik 20 metų šis prekės ženklas kontroliavo beveik 80% sportinės avalynės rinkos. Iki šiandien Converse Chuck Taylor yra kultinis modelis iš amerikiečių prekės ženklo bei antras geriausiai parduodamas krepšinio batų modelis istorijoje. Kokia jų sėkmės paslaptis? Ir visų pirma – kas buvo Chuck‘as Taylor‘as, žmogus, kurio pavardę nešioja žymiausi Converse kedai?

Talentingas, tačiau tingus


Nevisiškai yra žinomos Marquis‘o Mills‘o Converse‘o ir Chuck‘o Taylor‘o susitikimo aplinkybės, bet viena yra tikra: šis susitikimas pakeitė šių dviejų vyrų gyvenimą ir lėmė vieno iš labiausiai kultinių JAV eksporto prekės atsiradimą. Chuck‘as Taylor‘as buvo nedrausmingas, tačiau labai inteligentiškas vaikinas, kurio didžiausia aistra buvo krepšinis. Tuo metu tai nebuvo labai populiarus sportas, tačiau Taylor‘as norėjo juo visus „užkrėsti“. Ne tik sugalvojo pirmą besiūlį kamuolį, bet ir nuolatos išbandydavo įvairių rūšių sportinius batelius. Taip jis žinojo, ko būtent reikia sportininkui. Kai tik pasirodė galimybė bendradarbiauti kuriant geriausius krepšinio batelius, Taylor‘as iškart priėmė pasiūlymą. Netrukus visiems tapo aišku, jog patogumas ir puikus dizainas yra vertinamas ne tik sportininkų.

Converse Chuck Taylor All Star

Revoliucija ant kojų


Kai 1918 metais minėti batai pasirodė rinkoje, jie iš kart tapo tikra revoliucija. Ne tik ženkliai pagerino žaidėjų komfortą, bet ir savo silueto ir konstrukcijos dėka užkariavo visų širdis: nuo sportininkų iki Elvio gerbėjų. Inkariukai pasižymėjo paaukštintu aulo konstrukcija, dviem mažos skylutės šonuose geresnei ventiliacijai, guminiu priekiu, pastiprinimais ant kulno, storu padu ir prisitaikymu prie judesių. Be prekės ženklo Converse logotipo, šie kedai buvo papuošti Taylor‘o parašu ir todėl greitai jie tapo labiau atpažįstami dėl sportininko pavardės, negu pačio prekės ženklo pavadinimo. Iki šiandien šie inkariukai yra vadinami „Chuki“. Taylor‘as tapo Converse savininko dešiniąja ranka, nors tik jo dėka įmonė pradėjo skaičiuoti milijonini pelną, ir nors nebūdamas labai aktyvus versle, krepšininkas gaudavo nuolatinę, kasmėnesinę pensiją. Tai žinoma jam nesutrukdė praleisti beveik viso gyvenimo avint Converse batus. Su įmone Chuck‘as Taylor‘as atsisveikino likus keletai mėnesių iki savo mirties.

Be Chuck‘o


Converse prekės ženklas ilgai karaliavo rinkos viršūnėse, o septintajame dešimtmetyje tapo daugelio NBA komandų rėmėjais. Tačiau įmonę ištiko krizė. 90-ųjų pradžioje Converse paskelbia apie bankrotą. Tuo metu Nike koncernas superka Converse akcijas ir iš karto įveda savo tvarką. Žymiausio modelio gamybą perkėlė į Aziją, pradėjo taikyti plonesnę aulo medžiagą bei pakeitė batraiščių medžiagą. Labai daug Concerse gerbėjų negalėjo susitaikyti su pokyčiais – buvo komentarai, jog vyksta kultinio modelio gadinimas. Tačiau labai greitai jiems buvo atlyginta. Converse kedai pradėjo pasirodyti naujose versijose, spalvose, riboto leidimo kolekcijose, pažymėtomis žymių, populiariosios kultūros žvaigždžių pavardėmis. Netrukus taip pat buvo išleistas naujas Chuck Taylor batų variantas, beveik identiškas (pagal panaudotų medžiagų kokybę) modeliui iš septinto dešimtmečio. „Chuki“ vis dar yra gyvi. Panašiai kaip ir krepšininkas, amžiams įrašęs savo vardą istorijoje! Manome, jog vertą šią istoriją puoselėti.

Apžiūrėk:


×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]