Converse istorija

Converse šiandien tai vieni populiariausių inkariukų pasaulyje. Jų unikaliu dizainu naudojasi tūkstančiai gamintojų, tačiau šie originalūs inkariukai su savitu logotipu yra išskirtiniai. Kaip Converse užlipo į mados pasaulio aukštumas?

Converse - Įdomūs faktai

1908

Marquise Mills Converse pradeda savo darbą vulkanizavimo pramonėje. Gamina padangas. Tuo metu niekas negalėjo pagalvoti, kad gumos apdirbimo aistra pavirs tikru visų laikų avalynės fenomenu.

1918

Converse keičia savo verslą į prekės ženklą, gaminantį batus, įkvėptus krepšinio, bet neturi aiškios vizijos, kaip tai turėtų atrodyti. Visgi jie numatė, kad naudosis vulkanizuoto pado technologija.

Balti Converse

1928

Converse pradeda dirbti krepšininkas - Chuck Taylor, kuris dievina savo sportą ir svajoja skleisti savo aistrą visame pasaulyje. Taylor stipriai tikėjo Converse'o projektu ir nusprendžia prie jo prisijungti ir sukurti unikalius inkariukus, kurie taps geidžiamiausiais krepšinio bateliais.

1938

Vis daugiau krepšininkų domisi Converse batais. Prie jų gerbėjų prisijungė ir garsusis badmintono žaidėjas Jack Purcell, kuris įkvėpė naują kolekciją su šypsena, besipuikuojančia aulo viršuje.

pilki Converse

1938 - 1948

Antrojo pasaulinio karo metu Converse vėl stipriai pakeitė savo verslo krypti. Tuo metu jie orientavosi į kariuomenės paklausą ir kūrė įvairią įrangą pilotams ir kareiviams. Tai ne tik batai bet ir skafandrai.


Converse Batai

1960-tieji metai

Tai auksinis ikoniškųjų Converse inkariukų dešimtmetis. Batai vėl grįžo į gamybos liniją ir šįkart buvo nuspręsta asortimentą papildyti naujais, unikalių spalvų modeliais. Prie jų didėjančio populiarumo taip pat prisidėjo tai, kad juos pamėgo ne tik krepšininkai, bet ir naujojo muzikinio žanro, rokenrolo, gerbėjai. Paaiškėjo, kad kultiniai krepšinio batai puikiai dera prie džinsų! Taip gimė nauja mada, kuri tęsiasi iki šių dienų.

1968

Rinkoje pasirodė visiškai naujas Converse Chuck Taylor modelis, pagamintas iš atsparios verstos odos su savita žvaigžde aule. Netrukus paaiškėjo, kad tai eilinis Converse hitas!

1976

Po didelės verstos odos Converse modelio sėkmės atėjo laikas dar vienam bendrovės hitui. Savo debiutą švenčia Converse Pro Leather, t.y. modelis pagamintas iš aukštos kokybės odos, todėl nuo tada Converse tapo visų sezonų batais!


Converse - 110 metų

80 ir 90-tieji metai

Converse'ai, kurie buvo sukurti krepšininkams, vėl tapo jaunimo subkultūrų įkvėpimu. Šiuos inkariukus kadaise pamilo rokenrolo gerbėjai, o aštuntajame dešimtmetyje į juos atkreipė dėmesį pankai. Iki šios dienos Converse Chuck Taylor All Star modelis kai kuriems siejasi su šia alternatyvios muzikos. subkultūra.

2001

Converse netikėtai skelbia bankrotą, tačiau juos įsigijo kitas avalynės pasaulio gigantas - Nike. Verslas buvo vertas 305 milijonų dolerių.

Converse kedai
Balti Converse

2014

Converse misijos perėmimas sekasi Nike specialistams tiesiog puikiai. Kalbama apie metinį pelną siekianti daugiau nei du milijardus JAV dolerių. Batai, kuriuos kadaise avėjo krepšininkai, rokenrolo ir punk muzikos gerbėjai, tapo popkultūros ir streestyle'o sinonimu. Šiandien juos rasime kiekviename gatvės stiliaus gerbėjo garderobe - tiek pas Holivudo žvaigždes, tiek pas stileivas paryžietes! Converse‘us šiandien deriname prie džinsų, sportinio stiliaus ir suknelių.


×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]