Kaip prižiūrėti batus, kad jie tarnautų kuo ilgiau? Sužinok tinkamo naudojimo taisykles

• Pasirink tinkamą dydį. Norėdamas tai padaryti, prieš pirkdamas išmatuok pėdos ilgį ir palygink su gamintojo pateikta dydžių lentele.

• Niekada neskalbk batų skalbimo mašinoje. Tai gali sukelti nuolatinę žalą. Valymo būdas turėtų būti pritaikytas medžiagai, iš kurios pagaminti batai.

• Neverta šlapint batų pilnai. Išdžiovink drėgnus batus šiltoje ir vėdinamoje vietoje. Nestatyk ant radiatorių, krosnių, židinių ar po tiesioginių saulės spindulių.

• Nepamiršk jų reguliariai impregnuoti, ypač odinius modelius. Tokiu būdu sumažinsi bato paviršiaus spalvos pakitimo ar nutrynimų riziką.

• Rinkis avalynę pagal situaciją ir oro sąlygas. Kedai netinka nešioti žiemą ar sporto salėje.


Radai mėgstamiausią kedų porą? Tu tikrai nori jais mėgautis kuo ilgiau! Tačiau tik tinkamai prižiūrimi kedai tarnaus Tau daugelį sezonų. Taip pat pagrindas yra naudoti batus pagal paskirtį ir pasirinkti modelį, pritaikytą oro sąlygoms. Svarstai, kaip tinkamai naudoti batus? Paruošėme Tau keletą praktinių patarimų!


Pasirink tinkamą dydį

Visų pirma, reikia tinkamai pritaikyti batų dydį prie pėdos. Norėdamas tai padaryti, turėk tuščią popieriaus lapą ir rašiklį. Nubrėžk pėdos kontūrą, tada išmatuok ilgį nuo kulno iki kojų pirštų. Prie dydžio pridėk 0,5 cm. Ši vertė yra atsarga, kad galėtum laisvai judinti pirštus bate. Palygink gautą rezultatą su lentele, kurią rasi čia. Prisimink, kad kitų gamintojų numeracija gali skirtis viena nuo kitos, todėl prieš perkant visada verta pasidomėti nurodyto prekės ženklo dydžiu. Neteisingai parinktas dydis žymiai sumažina dėvėjimo komfortą, taip pat gali prisidėti prie greitesnio poros susidėvėjimo. Jei pasirinkti kedai pasirodė per dideli ar per maži, geriausia juos pakeisti kitokio dydžio – Sizeer turi 30 dienų juos pakeisti ar grąžinti. Jei pora tik šiek tiek aptempta, gali pabandyti ištempti batus pats. Geras būdas yra ištempti avalynę storomis drėgnomis kojinėmis. Jei šis metodas nepasiteisino, gali įsigyti specialų kurpalių arba atiduoti porą batsiuviui. Tačiau prisimink, kad skirtumas nebus didelis – jei avalynė aiškiai per ankšta, geriausia ją pakeisti kitu dydžiu.


Tinkamas valymas

Labai svarbus aspektas – tinkamas batų valymo būdas, kuris turėtų būti pritaikytas prie poros medžiagos. Tačiau galioja universali taisyklė – niekada nemesk batų į skalbimo mašiną! Dėl intensyvaus mirkymo ir sukimosi sujungimai gali atsiklijuoti, o viršutinė dalis prarasti pradinę formą. Kartais pažeidimo nepastebime iš karto, tačiau gerokai susilpnėja batų struktūra, todėl kedai tampa labiau pažeidžiami. Todėl turėtumėte valyti batus taškas po taško. Džiovindamas batus venk šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai, židiniai ir krosnys. Per aukšta temperatūra gali jiems pakenkti. Norėdamas išdžiovinti batus, padėk juos šiltoje ir vėdinamoje vietoje. Tada kruopščiai užpildyk juos laikraščiais ar popieriniu rankšluosčiu ir padėk į šiltą, vėsią vietą.


Odiniai batai

Pradėkime nuo to, kaip valyti odinius batus. Jei viršutinė dalis padengta dulkėmis, geriausia ją nuvalyti minkštu skudurėliu. Esant nešvarumams, atsiradusiems dėl drėgmės, purvo ir druskos, batus iš skeltinio odos, zomšos ar nubuko reikia apdoroti kiek kitaip. Drėgna šluostė, išmirkyta vandenyje su švelniu plovikliu, puikiai tinka lygiai odai. Kalbant apie zomšą ir nubuką, minkštu šepetėliu nuvalius sausus nešvarumus, geriau naudoti specialias skalbimo putas, nes šios medžiagos netoleruoja drėgmės. Jei modelis turi raištelius, juos ištrauk, nes liežuvėlio klostėse gali kauptis nešvarumai. Sunkiai pasiekiamas vietas išvalyk minkštu dantų šepetėliu. Kedus su odiniu viršumi, geriausia iš anksto impregnuoti. Specializuotas preparatas apsaugos batų paviršių nuo purvo ir drėgmės. Apsauginis sluoksnis išsilaikys kurį laiką, tačiau procedūrą verta kartoti bent kartą per savaitę, ypač intensyviai naudojant.

Audiniai batai

Kedų su aulu iš tekstilinės medžiagos valymas atrodo kiek kitaip nei ant odinių. Pirmiausia reikia nustatyti, iš kokio audinio pagamintas modelis: drobės, tinklelio, trikotažo ar sintetinės medžiagos. Daugelis prekės ženklų pateikia geriausius medžiagos valymo būdus, kuriuos turėtum žinoti prieš atlikdamas veiksmą. Iš audeklo, t.y storo audeklo, pagamintus modelius galima lengvai nuvalyti batų šepečiu. Tinklinių kedų atveju geriau nevalyti šepečiu, o naudoti minkštą skudurėlį arba drėgną kempinę, jei nešvarumai nenori nulipti būnant sausi. Baltiems ir šviesių spalvų batams valyti gali naudoti specializuotas priemones, skirtas avalynės audinių priežiūrai. Užtepk preparato ant viršutinio paviršiaus ir švelniai patrink, o tada nuimk produktą drėgna kempine. Aulą nusausink sausu rankšluosčiu arba mikropluošto šluoste ir leisk visiškai išdžiūti.

Tinkama avalynė pagal orą

Kad mylima pora Tau tarnautų kuo ilgiau, turi nepamiršti juos naudoti pagal paskirtį. Kai pradeda lyti, palik spintojelengvus kedus ir batus iš zomšos arba nubuko, nes veikiami drėgmės jie gali atsiklijuoti ir nepataisomai susinaikinti. Žiemą reikėtų rinktis lauko modelius, kurių nepakenks nei sniegas, nei lietus, nei kelio druska. Tuo pačiu nereikia atsisakyti savo mylimo gatvės stiliaus – tiesiog rinkis kedus, pritaikytus prie vyraujančių oro sąlygų. Modelis su aukštesne viršutine dalimi, izoliuotu vidumi ir vandeniui atsparia išorine medžiaga suteiks Tau tinkamą šiluminį komfortą ir patvarumą. Batus reikėtų rinktis ne tik pagal orą, bet ir pagal progą. Renkantis treniruotę ar bėgiojimą, reikia rinktis specializuotus sportinius batus. Prisimink, kad kedai nėra sportiniai batai ir netinka treniruotėms. Nors jie atrodo puikiai, jie nesuteiks Tau tinkamos paramos mankštinantis. Be mėgstamų kedų, verta turėti garderobe ir šiek tiek prastesniu oru tinkančius batus ir modelį, skirtą užsiimti mėgstama sporto šaka.

Apžiūrėk moteriški batai

Apžiūrėk vyriški batai

Apžiūrėk vaikiški batai

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]