Kaip valyti baltus batus?

Baltų batųvalymas

Kaip valyti baltus batus?

Balti batai sugrįžo į madą po kelių dešimtmečių, praleistų kičo zonoje. 2017 metais yra planuojamos kelios labai įdomios baltų sportbačių premjeros. Pamatysime baltus adidas NMD, baltus Nike Cortez bei New Balance Trail Buster. Taip pat nepamirškime apie tai, jog dauguma sportinių batų turi baltus padus, o modeliai, tokie kaip nesenstantys balti Converse ar Superstar batai yra hitas jau daugybę metų. Lieka atviras klausimas – kaip valyti baltus batus, kad jie išliktų balti?

Gražūs, kai nauji, bet ar tiktai tada?

Didžiausia baltų batų problema yra būtent tai, jog jie geriausiai atrodo tada, kai yra nauji. Turėtume juos laikyti spintoje ir avėti tik esant idealioms oro sąlygoms, bet netgi tokiu atveju jie gali išsipurvinti. Balti batai ne tik išsipurvina, bet ir laikui bėgant gelsta, kas dažnai sukelia papildomų rūpesčių. Ar vienintelis sprendimas yra visiškas baltų batų atsisakymas? Visiškai ne! Tuo labiau, kad viskas nurodo į tai, jog būtent balti sportbačiai vyraus 2017 metų gatvės mados tendencijose. Kaip išvengti žalos?

Protingai rūpinkis baltumu

Batų priežiūros produktų rinka pasitinka mūsų poreikius. Turime galimybę rinktis ne tik iš visokiausių pastų ar impregnantų, bet ir iš specialių valiklių. Tačiau nepamirškime priemones visada derinti prie medžiagų, iš kurių yra pagaminti mūsų batai ir vengti pigių, naminių būdų, tokių kaip (o, ne!) cheminio baliklio naudojimas. Jis iš tikrųjų yra lengvai prieinamas, tačiau gali labai greitai sunaikinti medžiagos struktūrą. Taigi rinkimės protingą baltų batų valymą. Jei tavo iš tinklelio arba kitos orui laidžios medžiagos pagaminti sportbačiai prarado šviežumą, gali juos pamirkyti vandenyje ir išvalyti purvą šiurkščiu šepečiu bei specialia priemone – tai gali būti specialus, balinantis šampūnas arba pigesnis variantas – paprastas muilas. Antru atveju stenkis, kad muilas būtų neutralios spalvos – geriausiai skaidrus arba baltas, taip išvengsi žaliai-mėlynų dėmių.

Kas dar?

Vienas įdomiausių, o kartu efektyvių naminių būdų yra batų valymas mišiniu iš vandens ir sodos, kuri, kaip žinome, turi stebuklingas savybes ne tik virtuvėje, bet ir, tarp kitko, sugeria blogus kvapus! Norėdamas atkurti savo batų baltumą gali investuoti į specialias rinkoje prieinamas priemones, kurios padės atsikratyti purvo ir atgaivins batų išvaizdą. Geriausiai žinoma yra balta batų pasta, kurią gali įsigyti netgi tinklinėse batų parduotuvėse. Deja, ji tinka tik baltiems odiniams batams, tokiems kaip adidas Superstar ar Nike Cortez. Internetinėse parduotuvėse taip pat labai dažnai galima rasti specialius markerius, kurie atnaujina baltų padų spalvą. Taip pat verta apsaugoti batus nuo purvo tinkamai juos impregnuojant, bet ir elgtis protingai ir neavėti jų esant blogam orui.

Moterims ir vyrams balti batai

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]