adidas istorija

Nedaug yra šiandien vokišku imoniu, kuriu pavadinimas ir charakterinis logotipas butu atpažistamas net kitame pasaulio krašte, tačiau adidas vienareikšmiškai pavyko pasiekti galią, apie kurią svajoja daugybę verslininku. Apie toki milžinišką pasisekimą nebutu ne kalbos jeigu ne patys prekes ženklo produktai, kuriuos pamilo ne tik sportininkai, bet ir visi patogumo gerbejai! Kaip atrodo adidas istorija chronologiškai?

1920 - Prekes ženklo pradžia

Sportbačiu istorija yra glaudžiai susijusi su pirmojo guminio pado sukurimo laikotarpiu. Šio išradimo iniciatoriumi buvo Wait Webster, kuris pirmasis užpatentavo tokios rušies batu padą jau 1832 metais. Tai buvo didžiulis lužis batu pramones istorijoje. Kitas, itin svarbus ivykis buvo Joseph‘o William‘o Foster‘io imones ikurimas. Duris ji atvere 1890 metais Buoltone, Anglijoje. Verta prisiminti, kad šis verslas buvo Reebok prekes ženklo pradžia.

1924

Adolf‘as pakviečia savo broli Rudolf‘ą, kuris irgi užsiimineja batu gaminimu, kurti verslą kartu. Imone sukuria unikalu pavadinimą – Gebruder Dassler Schuhfabrik ir greitai atsiranda nauju darbuotoju, kurie prisijungia prie broliu Dassler darbo fabrike.

adidas NMD

1928

Pirma sėkmė markės Dassler sąskaitoje. Jų batus avi vokiečių lengvaatletė Lina Radke ir sėkmingai laimi aukso medalį 800 metrų bėgime. Nebūtų šioje situacijoje kažko ypatingo, jeigu ne faktas, kad Olimpinės žaidynės vyko Amsterdame!

1936

Dassleriai pradeda tikslingai ieškoti sportininku, kurie galetu tapti ju ypač lengvu sportiniu bateliu modeliu reklamos veidais. Tuo metu visuomenes radaruose pasirode amerikiečiu begikas Jessie Owens. Adolf‘o Dassler‘io neitiketinas talentas itikinti bei broliu sukurtas fenomenalus produktas, batai, kurie tesvere 169 gramus, buvo tikru šuviu i dešimtuką. Jessie Owens Berlyno Olimpinese žaidynese laimi 4 aukso medalius.

adidas eqt

1948

Ivyksta didelis lužis broliu Dassler imoneje, susijęs su visišku išsiskyrimu, kuris, kaip veliau paaiškejo abiem atneše dar geresnius rezultatus. Adolf‘as nusprendžia pervadinti savo imonę sujungdamas pirmus savo vardo ir pavardes raides: Adi + Das.


50-tieji metai

Adolf‘o misija tapo pritraukti profesionalia adidas avalyne kuo didesni sportininku skaičiu. Ieškodavo jis ju savarankiškai, važinedamas po pasauli ir reklamuodamas savo produktus tokioms žvaigždems kaip Muhammad‘as Ali ar Beckenbauer‘is. 1954 metais RFN rinktine Pasaulio čempionate laimejo futbolo rungtynes prieš Vengriją ir, žinoma, visi nacionalines komandos nariai žaide avedami adidas batais. Deka veiksmingu Adolf‘o komunikacijos priemoniu greitai su juo pradejo dirbti vis nauji sportininkai, patenkinti jo gaminamu batu patogumu ir efektyvumu.

1972

Sukuriamas žymus dobilo formos prekes ženklo logotipas. Turis simbolizuoti Olimpiniu žaidyniu dvasią, kuri visada buvo Adolf‘ui Dassler‘iui labai artima, o taip pat triju kontinentu koaliciją. Dobilas iki šiandien yra vienas labiausiai atpažistamu prekes ženklu pasaulyje.

adidas superstar

1978

Po Adolf‘o Dassler‘io sparnu verslas išgyveno tikrą žydejimą, tačiau 1978 metais sustojo šios sekmes tevo širdis. Imonę pereme ikurejo žmona, veliau jo sunus.

1993

adidas patenka ne i šeimos nario rankas – imones vairą perima verslininkas Robertas Louis Dreyfus, kuris tęsią Dassler‘io šeimos pradetą prekes ženklo politiką. Orientuojasi i didžiausias sporto žvaigždes, ko deka adidas visada pasiekia populiarumo viršunes.


adidas naujajame tukstantmetyje

Generalinio direktoriaus vietą užima Hubert Heiner – dar vienas verslininkas, kuris užsimojo tęsti adidas misiją. Prie prekes ženklo komandos rato jungiasi vis nauji, sporto pasauliui itin puikia žinomi vardai, tarp ju ir David‘as Beckham‘as.

2006

Prekes ženklas nusiperka kitą žinomą ir populiarią imonę, gaminančią sportinę avalynę ir drabužius – Reebok.

2014

Pasirašomas vienas iš didžiausiu kontraktu prekes ženklo istorijoje, o tiksliau – su futbolo komanda Manchester United. Šis bendradarbiavimas turetu trukti 10 metu.

2017

adidas ikurtas 1924 metais kaip šeimos verslas, o laikui begant peraugo i milžinišką pasaulinę sportiniu drabužiu ir avalynes imperiją. Atsirandant vis naujiems lyderiams imone ne tik susilaukia sekmes sporto pasaulyje, bet taip pat ir mados. Šiandien adidas – tai prekes ženklas, kuris ruošia asortimentą tiek sportininkams, tiek gatves mados gerbejams. Bendradarbiauja su tokiais žinomais veidais kaip Rita Ora, Stella McCartney ir Kanye West.

adidas tubular doom

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]