Crazy 90’s are back! Madingiausi kedų modeliai neoniniuose spalvose

Tendencija retro stiliui tęsiasi niekas nenurodo į tai, kad greitai tūrėtų išblėsti. Ar tai gerai? Žinoma, kad taip! Praėjusieji dešimtmečiai siūlo nemaža projektų, kurie gali mus įkvėpti arba net be didelių pokyčių rasti vietą mūsų šiuolaikinėse stilizacijose. Iš tikrųjų ieškodami to, kas pasiteisintų praėjus daugybei metų, pasikeitė tik viena — susidomėjimo objektas. Šaltinis, iš kurio semiamės mes, kaip sneakerhead‘ai, bei taip pat avalynės ir aprangos gamintojai, kurią pasirenkame. Po praūžusios populiarumo bangos spalvotiesiems 80-siems, atėjo laikas peršokti į kitą dešimtmetį. Streetwear‘o gerbėjai, laikykitės, — crazy 90‘s are back!


Mada neono spalvai

Džiaugsmas, energija, aistra... ir visiškai jokių taisyklių — ar galima įsivaizduoti kažką geresnio miesto mados gerbėjams? 90-tieji yra tikras įkvėpimo kalnas gatvės mados ieškotojams. Net stebina tai, kad jais domėtis pradedame tik dabar! Visagalis džinsas, drąsūs elegantiškumo, kičo ir grunge‘o junginiai šiandien vėl iškilo į topų topus, kas idealiai įsikomponuoja į streetwear‘o idėją. Iš visų to laikmečio tendencijų vienas dalykas iškyla ypatingai aiškiai — tai spalvos. 90-tieji buvo pilni gyvybės, o diskotekų spindėjimas net kasdieniuose stilizacijose susipynė su tamsa ir pankišku maistu, visiškai kaip šviesa ir tamsa populiariame tuo metu stroboskopiniame rutulyje. Niekas kitas geriau neperteikia to metu dvasios negu neoninės spalvos. Kai kurie pasakytų, jog jos dirgina, ypatingai kai jų daug, tačiau būtent jų energija ir charakteris sudaro pašėlusių 90-ųjų kvintesenciją — drąsius, bekompromisius diskotekų laikus. Nereikėjo ilgai laukti to, kad tendencijų diktuotojai, o po jų ir stilistai bei projektuotojai pastebėtų neonų potencialą ir vėl įtrauktų juos į šiuolaikines stilizacijas. Miesto tendencijų gerbėjai taip pat juos pamėgo — ypatingai ant kedų. Tokie prekės ženklai kaip Nike, adidas, Fila ar New Balance yra žinomi tuo, kad ranką laiko ant mados pulso ir atliepia išaugančius poreikius nepaprastai originaliais būdais. Streetwear‘as trokšta neoninių batų? Streetwear‘as juos gaus!


Neoninis total look

Aštrios, gaivališkos spalvos yra puikus sprendimas stilizacijoje, ypatingai jeigu jas pasirenkame nuo galvos iki kojų. Didžiausi avalynės ir sportinės aprangos rinkos žaidėjai tai gerai žino, todėl mielai perkelia visiškai neoninį įvaizdį į mūsų mėgstamiausius kedus. Pavyzdžiui? Nike M2K Tekno, su kuriai balto aulo keliama monotonija buvo paįvairinta ryškiais geltonais bei rožiniais atspalviais. Šis modelis yra net dvigubai stilingas — ne tik savo spalva, bet ir dėl pačio profilio, pagerbiančio aktualią dad shoes tendenciją. Tai buvo tikras šūvis į dešimtuką! Nemažiau žavintys yra Nike Air Max 98. Vienas iš labiausiai atpažįstamų kedų pasaulyje taip pat vilioja savo neoninėmis spalvomis, o konkrečiau energingais raudonos ir sodrios mėlynos deriniu. O jeigu jau kalba pakrypo apie streetwear‘o išvaizdos žvaigždes, verta paminėti ir Nike Air Force 1 ‘07 ryškioje ultramarino spalvoje — traukianti dėmesį jau iš toli. Klasika šiuolaikinėje, energijos pilnoje versijoje yra geras sprendimas išsiskiriančiai stilizacijai. Bet jeigu Tau trūksta drąsos (o iš tiesų sneakerhead‘ai nebijo eksperimentuoti!), o pašėlusių 90-ųjų tendencija vis tiek Tau prie širdies, rinkis žymiuosius AF1 ryškioje geltonoje spalvoje su ryškiai blizgančiu logotipu. Tai neabejotinas žingsnis į diskotekų blizgesio nustelbtus laikus, kuriuos šiandien minime taip nostalgiškai. Kas iš mūsų nenorėtų nors trumpam sugrįžti laike? Sugrįžimą prie to, kad praėjo mums užtikrina adidas — o konkrečiau modelis Falcon, vienas iš populiariausių paskutinių sezonų kedų. Ugly shoes tendencijai pataikaujantys kedai puikiai rezonuoja su šiandiena, o neoninės detalės ant balto aulo yra akivaizdus šuolis į pašėlusius 90-uosius.

Retro, bet moderniai?

Vienas iš ryškesnių stilistinių ieškojimų praeituose dešimtmečiuose pavyzdys yra išaugęs dad shoes kedų populiarumas. Masyvios konstrukcijos kedai, atrodantys lyg būtų ištraukti iš senos tėvų spintos (iš čia ir jų pavadinimas) nepaneigiamai karaliauja didelių ir mažų miestų gatvėse ir mielai yra pasirenkami visų streetwear‘o gerbėjų. Šalia šio naratyvo privalome taip pat paminėti kitą, nemažiau įtakingą — tai madą minimalizmui ir įkvėpimas... futurizmu bei mokslinės fantastikos filmais. Lengvi, beveik ažūrinės konstrukcijos batai, gatvėse yra taip dažnai matomi kaip ir laukiniai ugly shoes. Ar įmanoma juos prijungti prie tendencijos neono spalvai? Žinoma, kad taip, o dar vertėtų paminėti, jog toks sprendimas yra nepaprastai stilingas. Tai buvo akivaizdu taip pat adidas, kuriam puikiai sekasi tokiuose projektuose. Užteks apžiūrėti modelį Rivarly Low. All white versijos aulas buvo įkvėptas krepšinio stiliumi atrodo lengvai iš šiuolaikiškai, bet jį išskiria energingi geltoni akcentai. Štai bent derinys! Nemažiau įdomūs yra tokie projektai kaip adidas Stan Smith — tai baltos spalvos kedai su dėmesį traukiančiu neoniniu kulnu. Šis madingas akcentas suteiks Tau galimybę pajusti, kad suspėji su aktualiomis tendencijomis, tačiau darai tai pagal savo taisykles. Puikus pasirinkimas taps taip pat New Balance MS 997, savo spalvomis primenantis Švedijos arba Ukrainos vėliavos atspalvius. Energinga geltona ir tamsi mėlyna puikiai atras save kiekvienoje stilizacijoje, įrodant tai, jog puikiai išmanai aktualias tendencijas. Nike kolekcijoje taip pat rasime modelius, kuriuos bent jau viena detale atspindi aktualią ryškių spalvų tendenciją. Vienas geriausių pavyzdžių gali būti išskirtinio charakterio kedai Air Max Uptempo. Jų vienalytis juodas aulas yra puikus pagrindas neoninei detalei, kuri pasireiškia „Swoosh“ logotipe. Šis modelis vertas dėmesio dar dėl žymiosios amortizacijos sistemos Air Sole, atidengtos pado „langelyje“ — žinoma, jog tik madingoje neoninėje spalvoje. Gerame dizaine nėra atsitiktinumų!


Energija kiekvienu metų laiku

Žaidimai spalvomis apėmė visą streetwear‘ą ir vienareikšmiškai tapo kažkuo daugiau negu vieno sezono linksmybe. Viskas nurodo į tai, kad ši tendencija mus lydės dar kurį laiką, todėl verta tam pasiruošti. Neoninės spalvos puikiai atrodo pavasarį ir vasarą — galėsi taip pat jomis džiaugtis su lengvesniais ir orui laidžiais batais iš audeklo. Ryškiai geltoni Vans Old Skool ar nemirtingi Converse Chuck Taylor All Star? Jų taip pat negali pritrūkti tikrųjų miesto stiliaus laimikių medžioklėje. Tačiau tai nėra visi neoninėmis spalvomis įkvėpti modeliai, kurie karaliavo prieš du dešimtmečius — jų yra kur kas daugiau. Ką tai iš tikrųjų reiškia? Žinoma, kad tai, ką streetwear‘as mėgsta labiausiai — neribotas galimybes išreikšti save. Tai kaip, sneakerhead‘e? Pasiruošęs keliauti laiku? Kelionės tikslas yra pašėlę neoniniai 90-tieji!

Apžiūrėk moteriški madingi kedai

114.99

109.99 €

99.99

50.99 €

89.99

38.24 €

204.99

174.24 €

Apžiūrėk vyriški madingi kedai

129.99

67.99 €

94.99

42.49 €

Apžiūrėk vaikiški madingi kedai

34.99

25.49 €

69.99

59.49 €

54.99

46.74 €

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]