Ar galima skalbti batus skalbimo mašinoje?

Nike Air Max 97 kedai

Visai neseniai išsipildė Tavo su mada susijusi svajonė. Už kruopščiai taupytus pinigus įsigijai išsvajotus Air Max, madingus Vans, legendinius Superstar arba kitus kultinius kedus. Su šypsena veide stovėjai prieš veidrodį ir derinai juos su įvairiais garderobo elementais – nepaisant įvairiausių versijų, batai visada atrodė puikiai. Per keletą pirmųjų dienų pamiršau apie kitus batus, o nauji kedai sekė Tave beveik visur: namuose, į mokyklą ar universitetą, į darbą, į vakarėlį klube, į kiną su antra puse ir šeimos susitikimuose. Koks turėjo Tave apimti apmaudas ir nusivylimas, kai būtent ši išsvajota pora pasirodė esanti ne tokia nesunaikinama... Su keliais delikačiais nešvarumais ir dėmėmis kažkaip susitvarkysi, bet nenorimų nešvarumų atsirasdavo vis daugiau ir daugiau, su lyg kiekvienu išėjimu į miestą. Lietus, purvas, ką tik nupjauta žolė ir kitos staigmenos paliko nemalonius akiai žymes, kurių nori atsikratyti. Tačiau kai Tavo bandymai išsiskirti su dėmėmis baigiasi fiasko, galvoje gimsta kita mintis: o galbūt pasinaudoti nepaprastu šiandienos pasaulio išradimu, kuris ne vienam namų ūkiui palengvino kasdienį funkcionavimą? Kai ši idėja pasirodo Tavo galvoje tuoj pat iškyla dar vienas klausimas: ar galima batus skalbti skalbimo mašinoje?


Dėl Tavo batų išlikimo patariame – geriau to nedaryk!


15 minučių greitasis skalbimas ar full programa? O galbūt vietoj miltelių įpilsi dėmų valiklio, kad batai atrodytų kaip iš parduotuvės? Jeigu ir toliau susimąstai ar skalbti batus skalbimo mašinoje, įspėjame: geriau to nedaryk! Nepaisant to, kad skalbimo mašinų ir įrangos gamintojai AGD giria savo produktus reklamose, teigdami tarp kitko, kad batus galima skalbti skalbimo mašinoje, susimąstyk ne vieną ir ne du kartus ar iš tikrųjų verta.


Vanduo + buitinė chemija = sprogstamasis mišinys


Net vaikštant per didžiausias liūtis ar „nusileidus“ baloje Tavo batai bus toli nuo tos patirties, kuri jų laukia skalbimo mašinoje. Pagalvok, kas gali atsitikti, kai ilgesniam laikui palieki vandenyje batus, pagamintus iš odos ar zomšos. Su didžiąją tokių batų dalimi tikrai bus gėdą kur nors pasirodyti. Mėgsti bėgioti? Kartais su keliais pažįstamais nueinate į sporto klubą, padeginti kalorijų? Tikriausiai turi nepaprastai patogius ir madingus batus, su kuriais jautiesi lyg būtum sporto žvaigždė. Po kelių arba keliolikos intensyvių treniruočių pradeda iš jų sklisti nemalonus kvapas, o Tu, norėdamas jo atsikratyti, meti juos į skalbimo mašiną. Tai rimta klaida – sportinė avalynė dažnai savo sudėtyje turi specialias membranas, kurios neišlaiko tokio skalbimo. Be to, atkreipk dėmesį į faktą, jog net labiausiai inovatyviame modelyje, medžiaga, jungianti skirtingus sluoksnius arba padą dažniausiai yra klijai. Jau ne nuo šiandien yra žinoma, kad klijai nelabai mėgsta vandenį. Prie to pridėk miltelius, skalbimo priemones arba kitą buitinę chemiją (nes neskalbsi tame pačiame vandenyje) ir esi pasiruošęs, nepakartojamas tiy dye raštas ant Tavo batų!


adidas Superstar kedai

Kai neturi jėgų priežiūrai


Dažnai atrodo, kad turint priešais save nepaprastai purvinus arba dėmėtus batus greičiausias ir paprasčiausias būdas atsikratyti neapgeidaujamais nešvarumais yra įmesti juos į skalbimo mašiną. Nors ir turėjome informaciją iš gamintojo, kad kaip tik šis modelis tinka mechaniniam skalbimui, verta sau įsisąmoninti tai, kad bet kuriuo atveju egzistuoja rizika juos pažeisti. Net jeigu grynai teoriškai yra skirti tokiam skalbimui. Todėl, kai į žaidimą įsitraukia Tavo mėgstamų batų pora, bijodamas juos negrįžtamai pažeisti, geriau išbandyk kitus priežiūros būdus. Paprastas vanduo su muilu arba specialūs įvairų medžiagų valymo preparatai gali padaryti tikrus stebuklus. Tačiau jeigu nei valymas nei skalbimas nėra Tavo mėgstamas užsiėmimas – nepamirškime dar vieno sprendimo. Kreipkis į specialistus! Už tikrai nedidelius pinigus gali savo batams suteikti antrą gyvenimą. Avalynės valymas ir restauravimas yra pakankamai nauja paslaugų srities alternatyva, tačiau gali pasigirti įspūdingais rezultatais. Jeigu neturi noro ir jėgų užsiimti testais, klysti ir mokytis iš savo klaidų, nepageidaujamais nešvarumais Tau gali padėti atsikratyti profesionalai, kurie išmano savo reikalą. Nerizikuok ir neskalbk batų skalbimo mašinoje.


Apžiūrėk madingus moteriškus batus

89.99

69.99 €

84.99

59.99 €

84.99

49.99 €

99.99

59.99 €

84.99

59.99 €

99.99

59.99 €

89.99

64.99 €

79.99

49.99 €

89.99

64.99 €

84.99

69.99 €

89.99

54.99 €

99.99

69.99 €

99.99

69.99 €

84.99

59.99 €

109.99

74.99 €

124.99

64.99 €

Apžiūrėk madingus vyriškus batus

Apžiūrėk madingus vaikiškus batus

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]