Kaip atpažinti originalius Dr. Martens batus?

Dr Martens avalynė moterims spalva juoda

Kiekvienas sneakerhead‘as žino, kodėl turėtum rinktis originalius produktus. Kultiniai Dr. Martens šiuo atžvilgiu nėra išimtis. Padirbti gaminiai neatitinka mūsų vertybių – nes svarbu žinutės autentiškumas, sąžiningumas ir aistra geram streetwear‘ui. Čia nėra vietos padirbiniams! Tačiau yra ir kitų, praktiškesnių priežasčių. Padirbta avalynė mūsų visiškai netenkins – ji tikrai bus silpnesnė, mažiau patogi ir greičiau susigadins. Taigi, kaip atpažinti originalius Dr. Martens batus? Štai keletas patarimų, kaip išvengti nusivylimo tiek offline, tiek online.


Geras pirmas įspūdis


Kartais padirbtus batus galima atpažinti iš pirmo žvilgsnio. Dr. Martens dizaineriai deda visas pastangas, kad mūsų siūlomi modeliai atitiktų aukščiausius standartus. Tad jei parduotuvėje pastebėjai, kad avalynė yra netaisyklinga, turi nutrynimų, klijų dėmių, nelygių susiuvimų ar išsikišusių medžiagos gabalėlių, nerizikuok. Tai gali būti klastotė! Originalūs Dr. Martens atrodys gerai jau iš pirmo žvilgsnio ir turės būdingų jiems elementų. Išskirtinis geltonas siūlas ties viršutinės dalies ir pado sąsajos yra šio prekės ženklo modelio bruožas. Pirmųjų Dr. Martens batų kūrėjai šį atspalvį pasirinko ne veltui – pasirinko jį tam, kad jis būtų matomas. Koloritas niekada nebuvo pakeistas, todėl, jei matai, kad modeliai šiuo atžvilgiu skiriasi, geriau apsisaugok. Kas be siūlo? Verta apversti Dr. Martens ir apžiūrėti, kas yra ant pado. Ten turėtų būti matomas būdingas pliusas, prekės ženklo pavadinimas ir medžiagų, kurioms avalynė yra atspari, sąrašas.


Originalūs Dr. Martens – juos atpažinsi pagal detales


Tačiau nesąžiningi gamintojai žino daugybę kitų gudrybių, kaip mus apgauti. Vienas iš labiausiai paplitusių yra manipuliavimas logotipu. Dr. Martens logotipas yra atpažįstamas ir gerai žinomas, tačiau norėdamas įsitikinti, ar norimi batai yra autentiški, dar kartą patikrink, ar nėra jokių pakeitimų. Svarbu tai, kad po „dr“ turi būti taškas – jo nebuvimas yra ne neatidumo, o gudraus manipuliavimo rezultatas. Taip pat svarbu šriftas ir koloritas. Čia viskas sutampa? Tada atkreipk dėmesį į kitas smulkmenas. Apžiūrėk avalynės vidų ir patikrink, ar ji yra tokia pat tvirta, kaip atrodo iš išorės. Ant vidinio pado taip pat turėtų būti prekės ženklo logotipas ir papildomas užrašas (Made in England arba Air Crusioned Sole), o ant liežuvėlio – įspaudas su dydžiu, medžiagomis ir gamybos vieta. Kas svarbu, kad duomenys turi sutapti su tais ant dėžutės esančiame lipduke. Kas dar gali Tave nustebinti? Originalūs Dr. Martens taip pat turi būdingą prekės ženklui kilpą su vienodai būdingu užrašu. Tai neatsitiktinai – šriftas atspindi vieno iš įkūrėjų Billo Griggso rašybą. Tad apsiperkant verta žvilgtelėti į internetą ir palyginti nuotraukas su modeliu rankoje. Atkreipk taip pat dėmesį į padą. Jis turėtų būti tamprus ir lankstus bei turėti būdingus dviejų spalvų įdubimus. Norėdamas tuo įsitikinti, paieškos sistemoje taip pat gali įvesti bato serijos numerį ir patikrinti, ar tokios spalvos versija yra. Jei ir čia nekyla abejonių, pirmyn ir įdėk juos į krepšelį. Tai tikrai originalas!


Dr Martens avalynė moterims

Online ar offline? Pirk, kaip mėgsti!


Ką daryti, jei nuspręsi batus pirkti internetu? Go ahead – yra būdų, kaip atpažinti padirbtus batus net internete ir neapsigauti. Pardavėjo internetinė svetainė gali daug pasakyti. Skirtukas su kontaktiniais duomenimis turi būti matomas ir lengvai pasiekiamas, o pateikta informacija turi būti išsami. Taip pat pats produktas turi būti aiškiai matomas. Nekokybiškos nuotraukos, kurių negalima padidinti arba neverta, nes jos tampa tik pikselių sankaupa, gali reikšti, kad kažkas nori kažką paslėpti. Neakivaizdus koloritas taip pat turėtų padidinti Tavo budrumą. Neleisk niekam pasakyti, kad tai yra riboto leidimo ar kažkas ypatingo – geriau patikrink, ar modelis apskritai buvo pagamintas. Originalūs Dr. Martens yra aukštos kokybės, taigi ir kaina, kuri tai atspindi. Ir nors gyvenimo galimybių pasitaiko, didelis skirtumas tarp to, ką deklaruoja gamintojas ir ko nori pardavėjas, turėtų kelti abejones. Bet jei kol kas viskas sutampa – modelis egzistuoja, už suprantamą kainą, o pardavėjas nieko neslepia, pirmyn - užsisakyk. Kad būtum tikras, gavęs siuntinį iš karto jį neišpakuok, tiesiog atidžiai apžiūrėk dėžutę. Originalūs Dr. Martens batai turi būti supakuoti į tvirtą kartoną su autentišku prekės ženklo logotipu, taip pat lipduku su visais duomenimis. Niekas nekelia abejonių? Tada gali mėgautis ir planuoti geriausias stilizacijas – originalūs Dr. Martens yra Tavo.


Dr Martens kolekcija

[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

DR. MARTENS MOTERIMS

189.99

161.49 €

189.99

161.49 €

219.99

186.99 €

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]