Kaip valyti odinius batus?

odinius batus Lacoste

Svarbiausia - reguliari priežiūra

Natūralios odos batai to klasė savyje – tai žino kiekvienas sneakerhead‘as! Jų kokybė ir stilius einantys koja kojon su patvarumu, jau ilgus dešimtmečius yra vertinami vis naujų miesto mados gerbėjų kartų (ir net ik jų). Tačiau tam, kad Tavo mėgstami kedai išsaugotų savo puikią išvaizdą, o tuo pačiu visada palaikytų Tavo žingsnį, privalai žinoti kaip jais rūpintis. Kasdienės priežiūros pagrindas yra, žinoma, valymas... o oda šiuo atžvilgiu turi tam tikrus reikalavimus. Sužinok juos ir pasirūpink savo batais, o jo atsidėkos puikia išvaizda ne vieną sezoną.

Medžiagos klausimas

Nuo ko pradėti? Kol nenubėgai į parduotuvę ieškoti valymo priemonės arba ieškai Internete daugiau ar mažiau patikrintų patarimų, įsitikink iš pradžių... ką iš tikrųjų avi. Ne nuo šiandien yra žinoma, kad oda odai nėra lygi ir įvairios šios medžiagos rūšys reikalauja skirtingų dalykų. Todėl kaip atpažinti iš ko yra pagamintas Tavo modelis? Labiausiai skeltinio odai charakteringos ir ją išduodančios savybės yra jos glotnumas ir blizgesys. Tokie kedai nemėgsta vandens, tačiau juos kartais galima valyti su drėgna šluoste. Visiškai kitos taisyklės yra nubuko odos atveju ar į jį panašios zomšos — šios medžiagos absoliučiai netoleruoja vandens, o prie to jiems būtinas reguliarus valymas šepetėliu, kad visada atrodytų gerai.

odinius batus Lacosteodinius batus adidas Stan Smithodinius batus Nike Manoaodinius batus Helly Hansenodinius batus Converse Chuck Taylor All Star

Priežiūra vasarą

Tai, kaip reikia valyti batus, iš esmės priklauso nuo nešvarumo tipo — o tie, žinoma, nuo metų laiko. Pavasarį ir vasarą dažniausia problema būna purvas ir dulkės, kylančios iš gatvės ir nusėdantis ant kedų. Tokiai aplinkybei, nepriklausomai nuo odos rūšies, iš kurios pagaminti Tavo batai, pravers šepetėlis su giminiu atgaliu ir minkštais šereliais. Jo pagalba pašalinsi daugumą nešvarumų. Valymas šepetėlių gali būti delikatus, ypatingai batų iš nubuko ir zomšos atveju, nes netinkamai prižiūrimi plaukeliai gali tiesiog nukristi, sukeliant neestetiškas dėmes. Panašiai gali kedus iš skeltinio odos, nors jų atveju apsiteisins taip pat lengvai šlapia medvilnės šluostė. Kai išvalysi aulą, pravalyk pado šonus, ypatingai jeigu jis baltas, o vėliau palik išdžiūti vėdinamoje, tamsioje patalpoje.


Priežiūra žiema

Kai pasibaigia vasara ir ateina ruduo, o mūsų batų laukia sunkus pereinamasis laikotarpis. Dulkės lieka užmarštyje — tikru iššūkiu tampa drėgmė ir purvo dėmės, o taip pat druskos, taip gausiai pilamos ant kelių. Ypatingai šis paskutinis gali tapti labai pavojingas stilingiems aulams! Druska stipriai reaguoja su oda, negrįžtamai pažeidžiant kedų viršų. Būtent todėl valymo procese yra nurodoma preciziška ir tinkamiausia priežiūros technika. Pradėk tradiciškai nuo valymo šepetėlių ir storesnio purvo sluoksnio pašalinimo, matomo iš pirmo žvilgsnio. Kedus iš skeltinio odos gali pravalyti šluoste, sušlapinta švelniame vandens ir muilo tirpale, kuris gali būti vaikiškas. Stipresniems, ypatingai užsispyrusioms dėmes pasiteisins specialios priemonės, rekomenduojamos gamintojo — plaukų šampūnas arba putos. Tokios priemonės yra geriausios nubuko ir zomšos valymui — jos veiksnios ir delikačios.

Pasirūpink apsauga

Senas posakis byloja, kad geriau prevencija negu gydymas. Tai yra tiesa, tačiau natūralios odos batų atveju galima pridurti dar daugiau: užkirks kelia nešvarumams, nes gydymas gali nepadėti. Kai kurie nešvarumai, tokie kaip druska ar purvas, gali palikti po savęs neestetiškas dėmes ar žymes, kurios nepasišalins taip paprastai... arba visai. Tačiau įmanoma apsisaugoti nuo negrįžtamo mėgstamiausių kedų pažeidimų. Kaip? Visų pirma reiktų reguliariai impregnuoti aulą. Specialiai priderinta priemonė — skeltinio odai, nubukui ar zomšui — apsaugos batų paviršių nuo nešvarumų ir drėgmės. Priemonės sluoksnis išsilaikyk kurį laiką (nurodytą gamintojo), tačiau tam, kad turėtum garantiją, kad batai visada yra apsaugoti, verta kartoti procesą nors kartą į savaitę. Būtinai taip pat impregnuok savo odinius kedus sezonui artėjant į pabaigą, kai atidedi juos į spintą. Taip išsaugosi jų naują išvaizdą net vėl ištraukus juos po kelių mėnesių.


Taip pat apžiūrėk:
Kaip valyti odinius Vans?
Kaip valyti medžiaginius Vans?
Kaip valyti juodus kedus?
Kaip valyti Reebok Aztrek?
Kaip valyti Converse inkariukus?

Apžiūrėk odinius batus Sizeer

34.99

11.99 €

49.99

17.99 €

34.99

19.99 €

99.95

44.99 €

29.99

19.99 €

24.99

22.99 €

24.99

22.99 €

44.99

22.99 €

40.99

29.99 €

44.99

24.99 €

49.99

29.99 €

39.99

29.99 €

54.99

34.99 €

59.99

34.99 €

44.99

34.99 €

54.99

29.99 €

44.99

34.99 €

54.99

34.99 €

54.99

34.99 €

64.99

34.99 €

39.99

34.99 €

44.99

29.99 €

49.99

29.99 €

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]