Streetwear‘as planetai? Susipažink su ekologiškais žinomų gamintojų veiksmais

Pasaulis keičiasi, o žvelgiant labai bendrai — reikalai nesiklosto geriausia linkme. Vandenynus išpildo tonos plastiko, stichinės nelaimės netampa tik atsitiktinumais, o į Azijos šalių upių vingius, šalia kurių stovi drabužių gamybos fabrikai, suplaukia hektolitrai chemikalų. Vakarų civilizacija nuėjo tikrai toli skatindama vartotojišką gyvenimo būdą, tačiau šiuo metu nuo to kenčia visas pasaulis. Milžiniška šiltnamio dujų emisija į atmosferą, kuri yra gamybos pramonės šalutinis efektas, prisideda prie klimato atšilimo. Vidutinės Žemės temperatūros kilimas net 1,5 °C gali turėti tragiškų pasekmių. Nepakeliami karščiai, geriamo vandens trūkumas, klimato migrantai — tai, kas mūsų laukia, jeigu laiku nepakeisime savo įpročių.


Kitoks žvilgsnis į madą

Visi mėgstame gerą streetwear‘ą. Gatvės mada yra genialus būdas išreikšti save. Tai rodo mūsų pomėgius, skonį, ir net tai, kokios muzikos klausome. Kedų ar tam tikro rūbo pasirinkimas tampa tam tikros rūšies pareiškimu. Manifestuodami tai sutinkame su tam tikromis šio prekės ženklo deklaruojamomis vertybėmis arba tiesiog mus geriausiai atspindi jų stilius. Tačiau būtent mada iš esmės prisideda prie klimato atšilimo krizės. Nėra ko slėpti — masyvi drabužių, avalynės ir aksesuarų gamyba turi lemiamą reikšmę CO2 emisijai į atmosferą. Todėl yra svarbu, kad pradėtume labiau sąmoningai galvoti apie madą. Darykime apgalvotus pirkimus. Rinkimės prekes, kurios iš tikrųjų mums patinka bei esame įsitikinę, kad naudosime jas ilgą laiką. Rūpinkimės savo drabužiais ir kedais (informaciją apie tai, kaip tai padaryti, rasi mūsų patarimų skiltyje). O kai jau nenorime jų nešioti bei laikyti spintoje — perduokime toliau. Galima parduoti, atiduoti kam nors kitam arba paaukoti tiems, kuriems reikia labiau. Iki šiol norint, pasirūpinti planeta, turėjome tik šiuos pasirinkimus. Tačiau šiandien mūsų mėgstami prekės ženklai randa sprendimus. Kiekvienais metai streetwear‘o gigantų kolekcijose daugėja atsakingos produkcijos. Norint sumažinti anglies dioksido pėdsaką, kurį į aplinką išmeta įmonės, jos pačios pradeda gamtos apsaugos kampanijas. Ir gerai daro! Susipažink su ekologiškais žinomų gamintojų veiksmais, kurių produktus gali rasti Sizeer. Būk tikras, kad streetwear‘as iš aukščiausios lentynos gali rūpintis aplinkos apsauga.

Atsakomybė Timberland stiliuje

Gamintojas, pažymėtas kultiniu medžio logotipu, jau seniai yra žinomas kaip atsakingos produkcijos pionierius. Timberland visose savo veiksmuose rūpinasi tuo, kad nepakenktų aplinkai, o taip pat įmonei yra svarbūs jos darbuotojų likimai. Taip įsitraukiantis prekės ženklas yra fenomenas pasaulinėje skalėje. Šis požiūris nėra tik PR dalis — tai vertybės, prekės ženklo pripažįstamos nuo pat veiklos pradžios. Be to, gamintojo pradėtos aplinkos apsaugos akcijos nuolat vystosi, o prekės ženklas stato sau vis labiau ambicingus tikslus. 2020 metais buvo pradėti vykdyti keli nauji tikslai, priimti prieš porą metų. 100% aprangos bus gaminama iš organinės medvilnės. 100% visų batų naudos mažiausiai vieną perdirbtą medžiagą ir toks pats skaičius batų bei aprangos neturės savo sudėtyje kenksmingo PCV. 95% gamybinių atliekų bus perduoti perdirbimui. 80% Timberland darbuotojų bus įtraukti į savanorystes bei socialines akcijas. Taip pat iki 2025 metų kartu su Treedom fundacija prekės ženklas planuoja pasodinti 50 milijonų medžių Afrikoje. Todėl pirkdamas Timberland produkciją gali būti tikras, kad elgiesi atsakingai. Avi batus iš etiškai pagamintos odos, kurie tarnaus Tau ne vienerius metus ir tuo pačiu remi milžiniško miško atsiradimą Ganoje. Kartu su Timberland esi herojus, kurio taip reikia aplinkai.


Gelbėk pasaulis su Vans

Daugybė prekės ženklų ima pavyzdį iš tų, kurie įsitraukė į aplinkos apsaugą. Vis daugiau streetwear‘o gigantų nori padėti, nes turi tam galimybių. Įmonių vadovai taip pat supranta, jog jų klientai vis dažniau nori rinktis atsakingai pagamintas prekes. Tokiems asmenims Vans paruošė pirmą tokio pobūdžio kolekciją Save Our Planet. Kokie yra jų tikslai? Apie tai, kad pats laikas susirūpinti mūsų planetos ateitimi primena taip pat prekių dizainas. Inkariukus, marškinėlius, džemperius ir kuprines papuošė pasaulio žemėlapis. Projektą papildo taip pat šūkiai, kviečiantys rūpintys aplinka bei taikos simboliai. Apranga ir batų aulai buvo pagaminti iš ekologiškos medvilnės. Kas svarbiausia — prekės ženklas Vans nusprendė perduoti 200 tūkstančių dolerių naujos kolekcijos pelno nevyriausybinei organizacijai Sustainable Coastlines Hawaii. Jų misija yra skatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į pakrančių apsaugos iniciatyvą, kurią sudaro aplinkos tvarkymas bei jaunimo švietimas. Organizacija moko ateities kartais kaip rūpintis vandenynais ir įrodo, kad vienas iš būdų to pasiekti — išlaikyti švarius paplūdimius.

Inovatyvūs adidas sprendimai

Vieni perduoda pardavimų pelną aplinkos apsaugai, kiti investuoja į labiau šiuolaikiškas technologijas, kurių dėka jų produktai taps dar labiau atsakingi. Prie tų antrų prekės ženklų galime pridėti adidas, visada tobulinančius ekologiškas inovacijas savo kolekcijose. Jau 2012 metais prekės ženklas savo gamyboje sumažino plastiko naudojimą, o taip pat poliesterio. Dabar turime labiau ambicingesnį tikslą — iki 2014 metų prekės ženklas visiškai atsisakys naujo plastiko savo gamyboje. Vietoje to bus taikomos perdirbtos medžiagos: perdirbtas poliesteris arba medžiagos išgautos iš vandenynų ištraukto plastiko. Šį paskutinį realizuodamas adidas bendradarbiauja su organizacija Parley, kovojančia prieš šiukšlinimą paplūdimiuose. Įmonės, priklausančios globaliam Parley tinklui, renka plastiką pavyzdžiui Maldyvų pakrantėse. Perduoda jį adidas gamykloms, kur po atitinkamo apdorojimo šios medžiagos yra taikomos avalynės ir aprangos gamyboje. Tai tik vienas iš veiksmų, kurių imasi amerikiečių prekės ženklas dėl atsakingos gamybos. Kita idėja yra sukurti batus, kurie būtų pagaminti tik iš perdirbtų medžiagų. Inovatyvūs modeliai iš GEN 1 linijos buvo išbandyti sportininkų, o jų kritinės pastabos leido sukurti modelį GEN 2, kurie šiuo metu yra testuojami. 2021 metais į rinką privalo būti paleisti visiškai perdirbimui tinkantis adidas modelis. Nori daugiau sužinoti apie adidas vykdomą aplinkos apsaugos programą? Viską sužinosi vokiečių prekės ženklo internetiniame puslapyje.


Kaip matai — streetwear‘as gali būti atsakingas. Apgalvotas apsipirkimas, rūpinimasis savo kedais ir drabužiais arba apsikeitimas jais ar perdavimas kitiems yra pora geriausių būdų padėsiančių mūsų planetai. Visada gali pereiti į aukštesnį lygį, kad pasirūpintum savo aplinka. Rinkis prekes iš tokių gamintojų, kuriems Žemės ateitis yra svarbi.

Apžiūrėk Vans produktai

49.99

31.49

104.99

54.99

94.99

62.99

99.99

53.99

94.99

80.74

114.99

59.99

84.99

67.49

79.99

43.99

Apžiūrėk adidas produktai

44.99

38.24

34.99

17.99

54.99

29.99

99.99

62.99

29.99

13.99

54.99

33.24

64.99

34.99

109.99

66.49

79.99

49.99

64.99

55.24

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1704_0').removeAttr('required');}});});*/$('.b-cart_summation .m-cartOptions_itemSummary').each(function() {var newtext = $(this).html().replace('enp.cart.phone.country.prefix', ''); $(this).html(newtext);});$('.js-contact-chat').on('click', function() { window.location.replace('http://sizeer.lt/chatbot'); })[/script]